REZERVACE ONLINE
REZERVACE ONLINE
Český jazyk Anglický jazyk Dánský jazyk Německý jazyk Holandský jazyk Navštivte nás na Facebooku
Český jazyk Anglický jazyk Dánský jazyk Německý jazyk Holandský jazyk Navštivte nás na Facebooku

... V SRDCI BÍLÝCH KARPAT

REZERVACE ONLINE

Kam na výlet - sezóna 2019

11.5. - 13.5. Otevírání pramenů v Luhačovicích
19.5. Putování po Blatnických búdách
25.5. - 27.5. Jízda králů Vlčnov
25.5. - 2.6. Zlín film Festival
16.6. Moravsko slovenský festival dechových hudeb St.Hrozenkov
7.6. - 10.6. Mezinárodní dětský folklórní festival v Bojkovicích
8.6. - 10.6. Bílokarpatské slavnosti Uherský Brod
21.6. - 24.6. Mezinárodní folklórní festival Strážnice
1 x 3 roky = 2020 Jízda králů a Dolňácké slavnosti písní a tanců Hluk
3.7. - 5.7. Dny lidí dobré vůle Velehrad
7.7. - 11.7. Festival Luhačovický švihák
16.7. - 20.7. Festival Janáček Luhačovice
27.7 - 5.8. Letní filmová škola Uherské Hradiště
28.7. Festival česneku na zámku v Buchlovicích
24.8. - 26.8. Barum Czech Rally Zlín
8.9. - 9.9. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek Uh.Hradiště
23.9. Jablečné slavnosti Hostětín
5.10. - 7.10. Růžencová pouť Uherský Brod
 

 

Bojkovice hrad z první poloviny 15. století, přestavěný do novogotického stylu zámek Nový Světlov - Muzeum Bojkovska ve městě, barokní kostel sv. Vavřince.
Hostětín ( 5 km ) ekologická vesnice kterou navštívil princ Charles v roce 2009, Bio moštárna - výroba a prodej přírodního moštu, možnost návštěvy a prohlídky pasivního domu Veronica, Sochy v přírodě - sochařské sympozium.
Komňa ( 3 km) obec kde se nachází rodný dům J.A.Komenského a muzeum zvěroklestičů - zaniklé řemeslo ožívá www.komna.cz
Luhačovice ( 15 km ) je největší lázeňské město na Moravě, leží na úpatí Bílých Karpat. Město je známé minerálními prameny, které daly základ lázeňství. Město Luhačovice nabízí ideální podmínky k odpočinku, relaxaci, kulturnímu vyžití a upevnění zdraví. Překrásné přírodní prostředí, příjemná atmosféra a typická architektura jsou hlavními devizami místa.
Plovárna Luhačovice krytý bazén s atrakcemi.
Batův kanál na řece Moravě Přístav Spytihněv s půjčovnou lodí, hausbótů, kánoí, další přístav je také  Staré Město více na www.batacanal.cz
Rozhledna Velký Lopeník ( 15km ) ( 911 m. n .m) 21 m vysoká dřevěná rozhledna s nádherným výhledem na slovenskou a českou stranu.
Slavičín ( 10km) Pivečkův lesopark
Uherský Brod (15km) pozůstatky hradeb s městskou bránou, barokní dominikánský kostel, barokní farní kostel, původně gotický kostel mistra Jana Husa, radnice z počátku 18.století, židovský hřbitov, synagóga z druhé poloviny 18.století, Muzeum Komenského s 9000 knihami, hvězdárna. Také zcela nový aqua park stojí jistě za návštěvu.
Hvězdárna Uh.Brod K tomu, abyste kometu a další objekty sluneční soustavy i vzdáleného vesmíru mohli vidět, stačí zajít do hvězdárny. Oblohu dalekohledy můžete sledovat každou středu a pátek.
Pivovar Janáček Uh.Brod možnost exkurze a prohlídek pivovaru s ochutnávkou místního piva.
Aquapark Delfín Uh.Brod krytý bazén, tobogán, sauna, pára, vířivka, divoká řeka, vodní atrakce
Vlčnov (20km) vlčnovské slavnosti s tradiční Jízdou králů, které se konají každoročně poslední víkend v květnu, patří k nejnavštěvovanějším folklorním slavnostem v České republice.
Muzeum Slivovice ve Vlčnově  
Trenčín ( 35km ) známý římský nápis na skále, rozsáhlý hrad, renesanční měšťanské domy, gotický karner s kostnicí, barokní klášter s kostelem, župní dům
Lešná (Zlín) (35 km) zoologická zahrada s parkem a oborou, romantický zámek z konce 19. století se sbírkou porcelánu, cínového nádobí a uměleckého nábytku
Uherské Hradiště (30km) Stará radnice, Nová radnice, Stará lékárna, pozdně gotický františkánský kostel, přestavěný barokně, raně barokní jezuitský chrám s kolejí, vykopávky z dob velkomoravské říše. Slovácké muzeum.
Aquapark Uh.Hradiště krytý bazén s tobogánem a atrakcemi
Modrá ( 40 km ) Archeologický skanzen. Velkomoravské sídliště středního Pomoraví se nachází nedaleko Uherského Hradiště. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem Kovo Zoo Staré Město u Uh.Hradiště
Staré Město u Uh.Hradiště ( 35km) beautiful town with castle, renaissance‘s house, baroque cloister with church.
ZOO a zámek Zlín Lešná ( 40km) www.zoozlin.eu
Velehrad (35km) Old town hall, New town hall, Old chemist, late-gothic church rebuild to the baroque style.
Velehrad nejvýznamnější poutní místo na Moravě spojené s historií Velkomoravské říše a příchodem věrozvěstů Konstantina a Metoděje , původní gotický kostel ze 13. století byl v 18. století přestavěn na barokní klášterní chrám, lapidárium , v roce 1990 zde sloužil mši papež Jan Pavel II.
Velká Javořina ( 40 km) výšlap na nejvyšší vrchol Bílých Karpat ( 970 m n.m)
Vizovice (25km) jedno ze středisek Valašska, tradiční sušení ovoce a pálení slivovice, barokní zámek, z 18.století s obrazárnou a sbírkou porcelánu, zbraní a uměleckého nábytku (interiér vybaven i původním nábytkem z Luhačovského zámku), zámecký park, každoroční slavnosti Trnkobraní. Ručně vyráběné skleněné výrobky ve Vizovicích